top of page
  • Šárka T.

Nejlepší čas pro společné záběry? Tady jsou 3 Tipy!


Každý chce mít krásné společné fotky a záběry ve videu. Takové ty romantické scény, kdy jste jen jeden pro druhého. Užít si společnou chvilku a vytvořit krásnou vzpomínku. Mít fotky, které si potom necháte vyvolat do velkého formátu a vystavit si je doma, pro připomínání si té vaší vyjimečné chvíle.

Kdy je ale vhodná doba zmizet společně s fotografem a kameramanem?


 

magic production, svatebni video, svatebni kameraman, blog
Svatba Míši a Honzy.

Společné focení před obřadem


Netrváte na tradicích a nevadí vám, že se uvidíte dříve než u obřadu? Pak je tento TIP právě pro vás.

Častěji a častěji se setkáváme s tím, že s novomanželi natáčíme ještě před tím, než si řeknou své ANO. Obrovskou výhodou je, že svatebčani, ještě nedorazili a vy tak nemusíte být nervózní, že na vás hosté čekají. Určitě je ale tato varianta dobrá , když je obřad odpoledne. Nechcete vstávat ve tři hodiny ráno, aby jste se stihli připravit. I když je pravda, že já na svoji svatbu také nemohla dospat. :)

Určitě se ale domluvte dopředu se svým fotografem nebo kameramanem, aby vám i tak tuto chvíli, kdy se poprvé uvidíte ve svatebním zaznamenali. Je krásné mít uchovaný ženichův první pohled na nevěstu a ještě hezčí to je mít na nějakém romantickém místě.


First look


Společné focení po obřadu


Po obřadu je ideální zvolit společnou fotku, kde budete mít opravdu všechny, pak je už totiž opravdu těžké všechny svolat dohromady. Plánujete-li, že se hned po obřadu půjdete společně fotit a natáčet počítejte s občerstvením pro hosty. Společné záběry trvají cca hodinku a tak je dobré v tomto mezičase zajistit pro vaše svatebčany veškeré pohodlí. Z toho důvodu doporučujeme se nejdříve vydat na společný oběd, kde se každý usadí a občerství a po obědě, kdy si dá většina lidí ještě kávu si skoro ani nikdo nevšimne, že jste se vytratili. Vy díky tomu tak nebudete ve stresu, že na vás musejí blízcí čekat a že o ně není postaráno.




Zlatá hodinka aneb nejlepší čas na to jít natáčet

Jak kameraman, tak fotograf vám určitě poradí, že nejlepší světlo na společné záběry je ve zlaté hodince. Zlatá hodinka trvá cca hodinku po východu slunce a cca hodinku před západem slunce. Slunce je již tak nízko, že už nemá takovou sílu, jeho světlo je krásně měkké a jeho barevný nádech tak vykouzlí romantickou atmosféru, že vaše záběry budou naprosto dokonalé.

Nejste si jisti, kdy přesně bude zlatá hodinka ve váš svatební den? Nám se pro plánování osvědčila tato stránka : https://www.meteogram.cz/vychod-zapad-slunce/


Zadáte si pouze datum a místo vaší svatby a hned budete vědět jaký čas si zaškrtnout ve vašem harmonogramu. :)

Zlatá hodinka

Za nás určitě doporučujeme jít na společné focení dvakrát. Jednou během dne, kdy se před ostrým sluníčkem schováme do vnitřních prostor nějakého romantického zámku, boho stodoly, zajímavých industriálních prostor a nebo prostě do pohádkového lesa, který nám pomůže světlo krásně rozbít.

Po druhé právě za zlaté hodinky, kdy již bude zábava v plném proudu a vy tak nepozorovaně zmizíte na již kratší společné natáčení na otevřené prostranství s malujícím sluncem za vámi.



magic prodiction, svatební video, svatební kameraman




Líbil se vám článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli.

Comments


bottom of page